KSK

KRAKOWSKA SCENA KABARETOWA

Krakowska Scena Kabaretowa została powołana przez Stowarzyszenie PAKA w 2008 roku, dla tych, którzy kochają kabaret, a nie chcą czekać do kolejnej PAKI. Do występów zapraszamy gwiazdy kabaretu z nowymi programami. Oprócz klasycznych, autorskich prezentacji, przedstawiamy naszej publiczności nowe formy twórczości kabaretowej. W ramach KSK funkcjonuje także bardzo popularny „Wieczór Komedii Improwizowanej”. Spotykamy się także z twórcami polskiego Stand upu.

Atmosfera panująca podczas wyżej wymienionych występów jest rozrywkowa i wesoła. Występy kabaretowe „na żywo” to zupełnie coś innego niż oglądanie kabaretów w telewizji. Kto nie wierzy, zapraszamy do Rotundy po wakacjach, gdzie będzie czekała na Was moc atrakcji!  Odwiedzajcie naszą stronę internetową, gdzie na bieżąco będziemy uzupełniali informacje o atrakcjach, jakie na Was czekają w Rotundzie.

Na sezon 2015/2016 zaprosiliśmy Kabaret Młodych Panów, Stand-up Polska, odbędzie się Pojedynek na Żart – W tym roku PAKĘ wygrali ex aequo
Karol Kopiec i Fair Play Crew.
Karol, którego jurorzy nazwali poetą stand upu wprowadza nas w niezwykły świat swojej wyobraźni, niespotykanych skojarzeń, zaskakujących spostrzeżeń. Pokazuje nam absurdy i komizm rzeczywistości tam, gdzie byśmy nawet nie podejrzewali, że można je znaleźć.
Fair Play Crew to grupa taneczna, która potrafi wytańczyć niezwykłe sytuacje i ruchem ciała wywołać skojarzenia komiczne. To niezwykłe połączenie perfekcyjnego ruchu i dobrego żartu zaskakuje nawet najbardziej wymagających.

Jak będzie wyglądało zestawienie tych dwóch podmiotów artystycznych? Jak wywiążą się z narzucanych im zadań, jak poradzą sobie na scenie w tej szczególnej konfrontacji?

Mamy szansę zobaczyć niezwykły pokaz w Pojedynku Laureatów PAKI.
12 listopada w CK Rotunda godzina 19:30.
Będzie to prawdziwe starcie gigantów.

A starcie poprowadzą 2 Michały – Michał Ociepa i Michał Próchniewicz z Grupy AD HOC.

Ruszamy z nowym projektem Krakowska Scena Stand-Up – w ramach tego projektu będziemy zapraszać wielu znanych Stand Upewrów – już 1 grudnia odbędzie się premiera nowego programu Marcina Zbigniewa Wojciecha, wystąpi także Stand Up Kraków

A że PAKA to kobieta i wszyscy o tym wiedzą – zapraszamy na koncert pełen kobiecości w męskim wydaniu – „Kobiecość jeszcze nigdy nie była tak brutalna. Brutalność jeszcze nigdy nie była tak kobieca…” powiedział o tym projekcie Kuba Wojewódzki. A my obiecujemy, ze będzie: bez taryfy ulgowej, po bandzie, pięknie muzycznie. 14 lutego koncert Marka Dyjaka